Milešovka 2021

Tradiční předsilvestrovský výstup na nejvyšší horu Českého středohoří proběhl letos v pondělí 27. prosince pod vedením velícího důstojníka Tvrdi.

Tvrdé svazarmovské jádro vyrazilo pod krycím názvem skupina Střed v naprostém utajení ze Sazené již ve 4:30 na vlak, aby z Lovosic po trase Lovoš – Oparno – Chotiměř – Velemín dorazilo okolo desáté dopolední na shromaždiště před uzavřeným motorestem ve Velemíně, odkud byl společně s motorizovanou skupinou (krycí označení skupina B) a dalšími skupinami bez krycího označení zahájen útok na kótu 837.

S ohledem na šiřící se nepříznivé zprávy o uzavřeném občerstvení na vrcholu se všechny skupiny náležitě předzásobily ve Velemínské samoobsluze U Nguyena, aby na vrcholu, který nejodolnější jedinci zdolali naboso, zjistili, že občerstvení má otevřeno, což ještě více zvedlo náladu a morál celého oddílu. Po nezbytném občerstvení a roztátí zmrzlých nohou jsme přistoupili k pořízení skupinové fotografie v režii těch nejerudovanějších umělců. Po sestupu se oddíl rozdělil na skupiny, které se vydaly všemi možnými prostředky směrem do polního lazaretu Sazená, nebo i domů.

Napsat komentář