Aerotour Sazená – 2012

Dne 1. září 2012 proběhla letecká navigační soutěž Aerotour Sazená s pořadovým číslem XXII. Tak jako v posledních ročnících byla naše navigační soutěž otevřena českým i zahraničním posádkám jak na motorizovaných kluzácích, sportovních létajících zařízeních, tak na letounech všeobecného letectví.

Soutěže se zúčastnilo 14 posádek a díky účasti jedné posádky z Německa můžeme tvrdit, že naše soutěž byla s mezinárodní účastí.

Soutěžní vzlety byly kvůli počáteční nepřízni počasí odsunuty až na dvanáctou hodinu, kdy již bylo potvrzené,že oblačnost v oblasti Českého Středohoří ustoupila a že nic nebrání bezpečnému letu po soutěžní trati.

Jelikož se jedná o přesné navigační létání, je nezbytné na časových brankách vyhodnocovat průlety jednotlivých soutěžících. To se děje pomocí letových zapisovačů, loggerů, zapisujících přesnou polohu každé dvě sekundy. Loggery jsme měli za tímto účelem zapůjčeny od Letecké Amatérské Asociace.

Vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo v podvečerních hodinách. Následný společenský program trval až do časných ranních hodin.

Ročník 2012 nebyl z nejsilnějších, ale i tak umožnil soutěžícím poměřit síly. Zvítězila smíšená posádka: Pilot: Petr Jonáš z AK Letňany s navigátorkou Lucií Chudobovou z AK Roudnice, se ztrátou pouhých 436 trestných bodů.

Vítězům blahopřejeme a těšíme se na shledání v příštím roce.

Výsledková listina Aerotour 2012

Napsat komentář