Aerotour Sazená 2021

Poslední srpnová sobota patřila na letišti Sazená již tradičně soutěži v navigačním létání a přesnosti přistání.

Páteční předpovědi byly velmi pesimistické a v celé oblasti tratě malovala většina numerických modelů vytrvalý déšť. V noci nás skutečně vytrvalý déšť okrajově zasáhl a k ránu se odsunul směrem k severu. Nad ránem se v oblasti trati vyskytovaly četné přeháňky a zejména spodní základny mraků nebyly v blízkosti českého středohoří výš jak 150 až 200 m nad terénem (AGL). Tato drobná nepřízeň počasí způsobila postupné odkládání soutěžních vzletů, které byly zahájeny v 11:20 SELČ. Ve vzdálenějších oblastech mimo soutěžní trať byl na radaru patrný déšť, který znemožnil přiletět posádkám z Hořic a z Chebu.

Soutěže se nakonec zúčastnilo devět posádek, tři posádky domovské, dvě posádky z místní letecké školy, a po jedné posádce z Brna-Slatiny, Kladna, sousední Roudnice a nedalekých Letňan.

V průběhu soutěže se počasí na trati místy až aprílově měnilo, nicméně soutěž samotnou významně neovlivnilo. Některé posádky se lokálním přeháňkám vyhýbaly, jiné posádky je prolétávaly.

Výsledky soutěže byly vyhlášeny v 16:15 SELČ. Na prvním místě se umístila brněnská posádka Lengálovi, na druhém místě posádka z letecké školy Fly For Fun Brůha-Prokop a na třetím místě domácí posádka Šimon-Bagar.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a všem klubákům za vydatnou pomoc při organizaci letošního ročníku.