GGP@LKMB.2014

Sledujte naše závodníky na http://www.gliding.cz/souteze/2014/ggp/

Martin Balík Club Grand Prix LS-1F EF OK-3136
Jan Deršák ml. Pohár Metoděje Vlacha Discus CS JD OK-5326

V rámci této letecké akce se létají tři soutěže. První z nich je Gradient Grand Prix, kde je závodníkům umožněn start pouze na kluzácích typu VSO-10. Druhou soutěží je Club Grand Prix, ve kterém mohou startovat kluzáky s koeficientem menším než 101. V případě našeho AK se jedná o kluzáky Astir CS, Jantar. Třetí soutěží je Pohár Metoděje Vlacha, ve kterém mohou soutěžit všechny kluzáky zařazené do indexového listu CZIL, bez ohledu na výkonnost.

Specifikem prvních dvou soutěží, s názvem Grand Prix, je hromadný start soutěžících, resp. všem soutěžícím se počítá čas protnutí odletové pásky prvním závodníkem. Zpravidla všichni soutěžící odletí na trať ve stejnou dobu a kdo se první vrátí zpravidla vítězí.

V pohárové soutěži Metoděje Vlacha se létají dva typy úloh. Rychlostní úloha (Speed Task, nebo-li AAT) a závodní úloha (Racing Task). Tato soutěž umožňuje závodníkům více taktizovat, například odložit odchod na trať.

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak létáme a jeho autorem je (NZ). Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář