Vítejte na stránkách Aeroklubu Kralupy nad Vltavou. Aeroklub Kralupy nad Vltavou je občanským sdružením, jehož posláním je sportovní letecká činnost, kterou provozuje na letišti Sazená. Je řádným členem Aeroklubu České republiky.

AKTUALITY

18. 12. 2012 - Do „depozitáře“ se pomalu uloží i tyto stránky. Od ledna 2013 už nebudou aktualizovány, informace o dění v aeroklubu najdete na nové adrese www.akkralupy.cz. Děkuji všem návštěvníkům tohoto webu za přízeň a do příštího roku přeji hodně úspěchů ve vzduchu i na zemi.
webmaster


24. 10. 2012 - Je to smutné, ale je to tak. To, že naše kultovní vlečná Z-226 OK-LMD dosloužila, jsme sice brali na vědomí, ale dokud stála v hangáru, pořád jsme jí vnímali jako součást našeho letadlového parku. Mohli jsme se potěšit jejími ladnými tvary a „bojovou“ šedomodrou kamufláží. Nyní se ale realita projevila naplno. Nedostatek hangárovací plochy nás donutil „slavnou“ LMD, která byla vyrobena v roce 1957 a nalétala tisíce hodin, rozebrat a umístit do „depozitáře“. Doufejme, že se jí ještě v jiné době a v lepších ekonomických podmínkách, podaří dostat znovu do „luftu“.


3. 9. 2012 - Na Sazené proběhl v sobotu 1. září 22. ročník navigační rallye Aerotour Sazená 2012. Soutěže se zúčastnilo i přes nepříliš příznivé počasí 14. posádek. Zvítězila posádka Jonáš, Chudobová z AK Letňany a Roudnice. Vítězům blahopřejeme.

ukončení soutěže a vyhlášení výsledků vítězové Chudobová, Jonáš druzí v pořadí Machovský, Drgová


3. 9. 2012 - Další „bedna“ pro Sazenou! Na soutěži Gradient & Club Grand Prix 2012 v Mladé Boleslavi, úspěšně zalétal Honza Deršák. Ve třídě Pohár Metoděje Vlacha obsadil první místo. Navíc jsme zjistili, že o tom jak závodí, dovede také zajímavě povídat. Doufejme, že se o své zážitky brzy podělí také s návštěvníky těchto stránek..


25. 6. 2012 - Od 30. 6. se činnost plachtařů ze Sazené přesune do Dvora Králové. Pod heslem: „Kdo není ve Dvoře, není Sazeňák!“, budou naši závodníci létat na 15. ročníku plachtařské soutěže SAFARI POHÁR 2012. Vzhledem k početnému zastoupení, je velký předpoklad obsazení předních postů a to i těch nejvyšších. Jak se bude sazenským borcům dařit, můžete sledovat na webu závodů.


24. 4. 2012 - Od 28. 4. můžete sledovat, jak se daří závodníkům a sazenským reprezentantům na „Jarním poháru Jeseníků 2012“ v Šumperku. Doufejme, že jim vyjde počasí a poperou se o místa na „bedně“.


24. 4. 2012 - Naviják se už na Sazené moc často nevidí, bohužel, nejsou na to lidi! Většina výcvikových letů probíhá se startem v aerovleku. To zase k velké radosti motorových pilotů. Tentokrát ale bylo třeba udělat výjimku. Navijákový start je nezbytnou podmínkou při přezkoušení v rámci závěrečných pilotních zkoušek. Noví piloti Lenka a Honza si poradili se všemi nástrahami navijákového i aerovlekového startu úspěšně, blahopřejeme!


27. 2. 2012 - „Třístovka“ v únoru! Někteří plachtaři musí kvůli tomu do Austrálie, někomu stačí Krušné hory. Vysokou laťku dalším Sazeňákům nastavil Tomáš svým výkonem ještě před zahájením hlavní plachtařské sezóny.

Aeroklub Kralupy nad Vltavou (c) 2008 / Aktualizace 14. 1. 2013 / webmaster: websazena@seznam.cz